Kunsttryk af malerier
Pierre-Auguste Renoir

Dyk ned i Pierre-Auguste Renoirs lyse univers med vores kunsttryk af impressionistiske malerier i museums kvalitet. Giv dit hjem den blidhed og livsglæde, som Renoirs mesterværker udstråler, trofast gengivet på premium lærred.

557 værker
Vendangeudler - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Vendangeudler - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Vase of Flowers Vase de fleurs - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Vase of Flowers Vase de fleurs - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Vase af roser og dahliaer - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Vase af roser og dahliaer - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Vase de pivoines - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Vase de pivoines - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Vase af anemoner - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Vase af anemoner - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
En servitrice på restauranten Duval - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet En servitrice på restauranten Duval - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
En ung pige med margueritter - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet En ung pige med margueritter - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
En lille pige med en vandkande - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet En lille pige med en vandkande - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
En kvinde ammer et barn - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet En kvinde ammer et barn - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Têtes de femme Gabrielle - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Têtes de femme Gabrielle - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
En hest - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet En hest - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
barnets hoved i profil til venstre - Pierre - Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet af barnets hoved i profil til venstre - Pierre - Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Tête de jeune fille - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Tête de jeune fille - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Tête de jeune fille - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Tête de jeune fille - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Pigehoved - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet af Pigehoved - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Tête de femme en chapeau - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Tête de femme en chapeau - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Tête de femme Jeanne Samary - Pierre-Auguste Renoir — vægpræsentation af kunstværket
Reproduktion af maleriet Tête de femme Jeanne Samary - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Tête de femme blonde - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Tête de femme blonde - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
kvindehoved med rød hat - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet af kvindehoved med rød hat - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Tête de femme - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Tête de femme - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Tête de femme (Case Conflict) - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Tête de femme (Case Conflict) - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Two Figures on a Path Deux figures dans un sentier - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Two Figures on a Path Deux figures dans un sentier - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Tête de chien - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Tête de chien - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Tre personer i et landskab - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Tre personer i et landskab - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Kop og frugt - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Kop og frugt - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Suzanne Valadon - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Suzanne Valadon - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Sukkerkrus, kop, ske og kniv - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Sukkerkrus, kop, ske og kniv - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Study of Girls Heads Étude de têtes de jeunes filles - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Study of Girls Heads Étude de têtes de jeunes filles - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Standing Woman and Seated Woman in a Landscape En kvinde stående og en kvinde siddende i et landskab - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Standing Woman and Seated Woman in a Landscape En kvinde stående og en kvinde siddende i et landskab - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr
Standing Bather Baigneuse debout - Pierre-Auguste Renoir — indrammet kunstværk på væggen
Reproduktion af maleriet Standing Bather Baigneuse debout - Pierre-Auguste Renoir
Fra og med 183,00 kr

Udforsk et stort udvalg af reproduktioner af Pierre-Auguste Renoir. Portrætter, udendørsscener, dans, haver og figurer kan sammenlignes efter motiv, lys og farvepalet.

Renoir og impressionismens lys

Pierre-Auguste Renoir (1841–1919) var en central impressionist. Farve, lys og scener fra det moderne liv præger hans værker. Verificerede datoer og værker i offentlige samlinger findes hos Musée d’Orsay.

Sådan vælger du en Renoir-reproduktion

Vurder motiv, retning og farver i forhold til rummet. Produktsiden angiver de materialer, størrelser og muligheder, der faktisk er tilgængelige, og bør kontrolleres før bestilling.

Udforsk videre

Se flere reproduktioner af berømte malerier, eller oplev de rene linjer og portrætter i vores Modigliani-reproduktioner.